KONST / Litografier / Färglitografi 12409076
*
nr 1240 9076
John Thorgren
(1918-2000), Sverige
Färglitografi, Fjällandskap. Signerad, numrerad 278/360. Motivet: 49x64 cm
John Thorgren, född 1918 i Sorsele, Västerbotten, död 2000, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 mars 2019
kl 18:55:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/3 09:12:01
1
100 kr
11/3 18:50:31
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
John Thorgren
John Thorgren, född 1918 i Sorsele, Västerbotten, död 2000, svensk målare och tecknare.
Läs mer om John Thorgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjällandskap fjällmotiv färglitografi grafik john thorgren landskap landskapsmotiv landskapsmåleri litografi litografier litografiskt blad svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:29
*
John Thorgren
John Thorgren, född 1918 i Sorsele, Västerbotten, död 2000, svensk målare och tecknare.
Läs mer om John Thorgren
nr 1240 9076
John Thorgren
(1918-2000), Sverige
Färglitografi, Fjällandskap. Signerad, numrerad 278/360. Motivet: 49x64 cm
John Thorgren, född 1918 i Sorsele, Västerbotten, död 2000, svensk målare och tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 mars 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/3 09:12:01 | 1 | 100 kr |
| 11/3 18:50:31 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
John Thorgren
John Thorgren, född 1918 i Sorsele, Västerbotten, död 2000, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om John Thorgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjällandskap fjällmotiv färglitografi grafik john thorgren landskap landskapsmotiv landskapsmåleri litografi litografier litografiskt blad svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:29



